0
Alt Kategoriler
Markalar
Fiyat Aralığı
Listeleme
"econature" için arama sonuçları
Sıralama
ECONATURE GURME RENKLİ KEDİ MAMASI 15 KG EN UZUN SKT:04/2020
91.91 TL

Kanarya Bakımı ve Beslenmesi Nasıl Yapılmalıdır ?

Kanaryalar doğal yaşama diğer kuşlara nazaran daha adapte olarak yaşadıkları için kafeste bakıldığında doğal yaşam ortamı sağlanmalıdır. Sürekli hareket halinde ve ötücü bir kuş olan kanarya, yemeye karşı oldukça istekli bir kuş türüdür. Kanarya bakımı ve beslenmesi doğal yaşamını arayan bu kuş türü için özen gösterilmesi gereken bir konudur.

 

Kafes seçiminizi onun rahatça yaşayabileceği bir alan olması için büyük boyutlu seçmeniz en doğrusudur. Büyük boyuttaki kafesler içerisine ağaç dalları yerleştirerek, onlara doğal alan oluşturabilirsiniz. Kafeslerini direkt güneş alan ya da hava akımına maruz kalmayacağı bir alana koymanız gerekmektedir. Kanarya kafesinin olduğu ortam sıcaklığının 10 derecenin altına düşmemesine dikkat edilmelidir.

 

Kanarya bakımı ve beslenmesi konusunda yem ve mama kaplarının günlük olarak azalan miktar kadar doldurulması ve her hafta sonu kapların temizlenip su ve yemin yenilenmesi bir de kafesin de temizlenmesi önemlidir. Sağlıklı bir kanarya bakımı için bu detaylara dikkat edilmelidir.

Yaz aylarında banyo yapmayı çok seven kanaryalar için kafesine kuş banyosu olarak geçen ürünlerden koyup içerisine su doldurup bırakabilirsiniz.

 

Kanaryaların beslenmesi konusunda yem harici mevsim meyve sebzelerinden verebilirsiniz. Marul gibi yeşillikler vereceğiniz zaman iyice yıkayıp kurulayarak vermelisiniz. Vereceğiniz meyve ve sebzelerin taze olmasına dikkat etmelisiniz. Kanaryanıza verdiğiniz taze olmayan yem, meyve ve sebzeler onun sağlığının bozulmasına, hastalanmasına sebep olacaktır